Vaata pilte

Aafrika seiklus – safari ja Sansibar

Tansaanias - Safari Selouses ja Sansibar

17.10-28.10.2019, 23.11.-5.12.2019, 20.02.-02.03.2020, 15.-26.10.2020
Tansaanias - Safari Selouses ja Sansibar

Päikeseline, elust pulbitsev, värviline ja naeruhimuline. Eksootiline ja troopiline!  

Tõeline boost põhjamaisesse talve! 

 

Tansaania on imeline maa oma kaunite ja troopiliste liivarandade, põneva ajaloo ja loomulikult maailmakuulsate safaride poolest.  Meiegi korraldame lisaks liivarannaga tutvumisele  safarisid- suahiili keeles jalutuskäike, teekondi.  Sellel reisil kontsentreerume Sansibari ümbrusele – alustame Aafrika India ookeani äärsest suurlinnast Dar Es Salaamist, sõidame läbi Aafrika maastiku Selous rahvusparki 3 päevasele safarile ning seejärel sõidame Sansibarile – vürtsidest lõhnavale salapärasele paradiisisaarele.

Selous  safaripiirkond on endiselt veel  metsik, tohutu suur ja veel vähe avastatud koht! Meie safarimajutus asub otse Rufiji jõe ääres, kust lisaks muudele savannihäältele kuulduvad alatihti ka  jõehobude möirged.  Tihti astuvad meie   lodgest läbi   ka läheduses elavad loomad – vaatemängudeks ei peagi alati kuhugi sõitma:) Kuid lisaks sellele on meil igapäevaselt kas safari kvintessentsiks peetav 4*4 lahtise dziibiga sõit, safari paadiga mööda jõge või ka soovijatele jalgsisafari.

 

Safari järgselt sõidame tagasi India ookeani äärde – Sansibarile, kus veedame reisi järgmise osa.

Troopiline ja eksootiline Sansibar. Vürtsilõhnaline ja kookospalmiline. Erinevate kultuuride segu ja imekaunis India ookean.  Imelised puuviljad ja võrratud mereannid. Varbad soojas liivas ja soolases meres…

Kogu reisi vältel on kaasas reisijuht Liina, kes on pikalt Tansaanias elanud ja Kon Tiki Reiside reisijatele seda imelist maad juba 7 aastat tutvustanud.

Reis soib hästi ka suurematele lastele. Küsige ka perehinda!

Täpset reisikava vaata ülalt nupu alt KAVA 

Kui soovid, et reis oleks rohkem safarile keskendunud ning Sind huvitab rohkem loodus, siis vaata meie ikooniliste safariparkide reisi Tansaanias  või vaata meie kõiki Aafrika reise. 

Vaata ka meie teisi Aafrika reise

 

1.päev

Väljalend  Tallinnast varahommikul ja saabumine Dar Es Salaami sama päeva hilisõhtul. Majutume hotelli, et hommikul saaks ärgata troopilise India ookeani ääres:)

 

2.päev

 Alustame oma Tansaania seiklust Dar Es Salaamis, mis on üks suur ja teistmoodi Aafrika linn. 

Ärkame päikesepaistes ja  laseme Aafrika ajal mõjuma hakata:) Veedame päeva Dar Es Salaamis, puhkame välja  – kes soovib võib puhata rannas, kuid soovijatele teeme ka ringsõidu Dar Es Salaamis ja külastame kohalikku turgu ning muid vaatamisväärsusi.

Hakuna matata!

3.päev

 Varahommikul alustame sõitu Selous safaripiirkonda, sõit võtab aega u 3-4 h, kuid võime kinnitada, et igav teil sel ajal ei hakka, sest aknast on põnev vaade Aafrika igapäevaelule.

Saabume Selousesse hiliseks lõunaks. Majutume oma safarilodge ning kinnitame keha.

Pärastlõunal paadiga safari mööda jõge. See on üks tore moodus loomade vaatlemiseks, annab hoopis teise pildi ja ka loomadele saab vaikselt lähemale liuelda.

Õhtusöök safarilodges.

 

4. päev

varahommikune äratus koos safari hommikusöögiga.

Sel päeval ootab meid ees terve päeva pikkune safarisõit. Sõidame lodgest välja hommikul ning tuleme tagasi alles õhtul. Terve päev möödub loomade vaatlusel.

Selous on väga suur safaripiirkon, see on 45000km2 - sama suur kui Eesti, umbes 3 korda suurem kui kuulus Lõuna Aafrika Kruger  ja 2 korda sama suur kui Serengeti. Selous on vägagi rikkalik oma loomastiku poolest. Selouses  elab umbes 120- 150 000 pühvlit, 40 000 jõehobu, 4000 lõvi, 100 000 gnuud, 35 000 sebra, 25 000 impalat. Loomulikult on siin ka palju kaelkirjakuid, elevant, krokodille, leoparde, gepardeid ja teisi loomi. Lisaks umbes 440 linnuliiki.  Seda hirmu, et safaril olles loomi ei näe, ei peaks olema! 

Rufiji jõgi, mille ääres meiegi peatume, moodustab keerukaid kanlite ja harujõgede süsteeme ja märgalasid, mille ümber koguneb alati loomi, et sealt eluks vajalikku vett ammutada. 

Õhtusöök lodges 

 5.päev

Järjekordne safaripäev selles mitmekesises pargis. Päevad on kindlasti erinevad ja loomad, keda kohata võime võivad samuti esitada sootuks erinevaid etteasteid. Õhtuks jõuame oma majutuskohta tagasi, kus ootab õhtusöök ning lõkketule paistel saame arutada, mis olid päeva parimad palad.

6.päev

Hommikul läheme külla lähedalasuvasse külasse. Sõbralikud külaelanikud näitavad külavanemate loal kuidas  näeb välja nende igapäevaelu ning mis probleemidega nad maadlevad.

Lend Sansibaril, kuhu jõuame hilisel pärastlõunal. 

Sansibar on  tuntud ka nime all - vürtsisaar. Sansibar oli maailma suurim nelgikasvataja, seda just ajal, mil oma kireva ajaloo jooksul kuulus Omaani sultanile. Ka tänapäeval on vürtside kasvatamisel siin suur tähtsus- endiselt võib siit leida nelgi, muskaadi, pipra, vanilli ja teiste vürtside kasvatusi.

Sansibar asub umbes 30 km Tansaania mandriosast ja koosneb tegelikult kahest suuremast saarest- Ungujast (kuhu läheme ka meie ) ja Pembast ning mitmetest väiksematest saartest. Ungujal asub ka Sansibari pealinn Stone Town.

Sansibar on läbi sajandite olnud suure tähtsusega kaubandussadam India ookeanis. Siin võib  siiani näha mõjutusi nii araabia, hiina, india, assüüria, sumeri, briti, portugali ja hollandi kaupmeestest. Sansibari minevik on olnud kirju nagu selle elanikkondki:) 

Õhtuks  majutume oma  järjekordsesse mereäärsess hotelli.

 

 7. päev

Esimene päev Sansibaril - puhkus – varbad meres. Päike ja soe vesi ning troopika. 

 Kes aga sooviks kindlasti mingi tegevusega oma päeva täita, siis allpool ka kirjeldused alternatiivsete tegevuste kohta.

 

 

 8. päev

Päevane väljasõit vürtsifarmi ja Stone Towni.

Hommikul alustame sõitu Stone Towni ja vürtsifarmide poole. Troopilises vürtsifarmistutvustatakse kuidas kasvavad ja näevad välja ka meie igapäeva toidus kasutusel olevad vürtsid ning räägitakse neist vürtsidest lähemalt. 

Pärast vürtsifarmi külastust sõidame edasi Stone Towni ehk Sansibari pealinna. Siin on 

käänulised ja kitsad tänavad, suursugused araabia kaupmeeste elamud, kirevad turud, tohutul hulgal nikerdatud uksi, mošeed ja hindu templid. Kohati on tunne, et aeg justkui peatus 200 aastat tagasi:). Jutustame Sansibari kirjust ajaloost ning vaatame mis on säilinud tänapäevani.

Õhtul jõuame tagasi oma hotelli.

 

9. päev

puhkus või tegevus vastavalt oma soovile.

Kel huvi troopiliste puuviljade või mereandide järgi, siis valik neist siin on suur!

 

10. päev

puhkus või tegevus vastavalt oma soovile 

 

11. päev

Puhkus kuni õhtuni.

Õhtul transfeer 

lennujaama ning algab tagasilend Tallinnasse.

 

 

12.päev

saabumine Tallinnasse

Hind sisaldab:

Rahvusvahelised lennud - Tallinn-Dar Es Salaam ja Sansibar -Tallinn

siselend Selous -Sansibar

Majutused kahestes tubades koos hommikusöökidega *** - **** (hotellides, lodgedes)

2 ööd majutust Dar Es Salaamis

4 päeva ja 3 ööd Safaril Selouses koos kogu toitlustamis, pargitasude, safaride ja giididega

5 ööd Sansibaril mereäärses hotellis 

Kõik kohapealsed transferid ja ekskursioonid, mis on programmis mainitud 

24 h reisijuht Liina 

 

 

 

Liina Eerik

Liina reisis esmakordselt Ida Aafrikasse – Tansaaniasse 1999. aastal, kus nii Tansaania Suahiili rannik kui ka Sansibari saar jätsid talle kustumatu mulje. Lahkudes teadis Liina, et läheb sinna kindlasti veel tagasi. Nii see juhtuski – läbi ootamatu tööpakkumise 2Liina Eerik005. aastal. Sellest ajast on ta Tansaaniaga lähedalt seotud nii isiklikult kui ametialaselt. Olles töötanud mitmes hotellis Sansibaril, vabatahtlikuna tibatillukesel Chole saarel õpetajana ning Katavi Rahvuspargis asuva safarilaagri asendusjuhina, on ta iseseisvalt seigelnud risti-rästi läbi Ida Aafrika.

Koos oma Masai rahvusest abikaasaga on nad elanud muldonnis ja nomaadi kombel stepiavarusi mõõtnud, pool aastat elanud Mafia saare merekaitsealal asuvas kalurikülas. Viimasel paaril aastal on Liina olnud ka reisijuhiks neile eestlastele, kes on otsustanud seda põnevat ja mitmekesist maad külastada. Liina on läbinud Tansaania idast läände ja põhjast lõunasse, külastanud enamikke Tansaania rahvusparke ja saari, roninud Kilimanjaro nõlvadel, ujunud koos haruldaste vaalhaidega nende loomulikus levilas ning kogenud palju muudki erakordset.

Ise peab ta aga suurimaks väärtuseks tavalist igapäevast elukogemust kohaliku rahva seas, olgu see siis Dar Es Salaami suurlinnas või ehtsas Masai külas keset steppi, kuhu ei vii ükski tee. „Tansaania on suur, kaunis ja erakordselt mitmetahuline maa. Mul on olnud õnne kogeda vaid murdosa sellest“, jääb Liina ise tagasihoidlikuks. 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!