Vaata pilte

Ayurveda ritriit ehk sanatoorium India moodi

1.-16.03. 2018

 


AYURVEDA RITRIIT – EHK SANATOORIUM INDIA MOODI

Puhkus, kus saad tagasi sisemise väe!

1.-16.03.2018 eesti keeles ja jaanuaris 2018 inglise keeles

Pole vahet kas elu lained on su maha murdnud ja sa ei näe enam tunneli lõpus valgust või sul oleks hädasti vaja vaheldust meie pimedasse ja depressiivsesse talve, või tahad pääseda ülinõudliku ülemuse eest või ajab sind hulluks lõputu ‘to do list’ kodus – tea, et vaid päevateekonna kaugusel ühes India mereäärses külas- Kovalamis Keralas on meie professionaalne meeskond koos arstide, terapeutide ja teiste spetsialistidega, et sind aidata üles leida oma sisemine RESTART nupp!

shirodhara

BRONEERIDES KOHAD ENNE 01.12. boonusekskursioon Kanyakumarisse.

kovalam-beach

2018 märtsis  korraldame Ayurveda sünnikohas Lõuna Indias,  India Ookeani äärses Kovalamis Ayurveda ritriidi koos eestikeelse juhendajaga, jaanuaris 2018 sarane ritriit vaid inglise keeles.

Kohapeal aitab ritriidi läbiviimist eestlanna Helen Raudi, OHLI ayurveda terapeut Hari Kumar.  Kõik ayurvedasse puutuvad küsimused lahendab  Dr Jayahari Vyavasay.

Loe meie 2017 ritriidi kohta ja ritriidil osalenute kommentaare  siit .

Mis on ayurveda? –

Ajurveda on Indias sündinud iidne, 5000.aastat vana  teadus filosoofiast ja meditsiinist mille põhieesmärgiks on hoida tasakaalus keha ja vaimu vastavalt meie sünnipärastele eeldustele. Kui tasakaalu ei ole, siis tekivad haigused. Selleks, et hoida keha energiaid ehk doshasid taskaaalus kasutatakse erinevaid dieete, massaaze ja  ravimtaimi,  mille määrab ayurveda arst.

Ajurveda kohaselt koosneb meie keha unikaalsest doshade ehk kehaenergiate kombinatsioonist – vata, pita ja kapha.  Doshad on  kombinatsioonid viiest looduses leiduvast elemendist: tuli, vesi, õhk, maa, eeter. Ayurveda ülesanne ongi hoida inimest tasakaalus vastavalt tema doshaga.

 

Mida me teeme oma  Ayurveda ritriidil –arabian sea

Sinu teekond oma RESTART nupuni algab ja lõpeb ayurveda arsti konsultatsiooniga.

Esimesel päeval määrab arst sinu prakruti ( individuaalne füüsiline seisund)  ja sulle tehakse vastavalt sellele individuaalne ayurveda plaan tasakaalustamaks keha, hinge ja vaimu.

Meie ayurveda retriidi üheks peamiseks eesmärgiks on keha vabastamine kogunenud toksiinidest.  Põhimõtteliselt peaks keha sellega küll ise hakkma saama, kuid seda võivad takistada halb elustiil, haigused, kehvad toitumisharjumused, stress, halvad emotisoonid jne. Keha puhastamiseks kasutatakse erinevaid teraapiaid –   lõõgastavad erinevat liiki õlide ja ürtidega massaazhid, vannid, India aurusaunad,  nina ja kõrvade seespidine õlitamine, spetsiaalne silmade puhastamine ajurvediliste silmatilkadega, kurgu kuristamine jne.  Ajurveda soovitab aegajalt   keha puhastamist toksiinidest, et korras hoida vaimse ja füüsilise keha hügieen ja tasakaal.

Ritriidil kasutame  indiviidipõhist  teraapiavormi,  mis lähtub igaühe sünnipärasest ajurveedilisest tüübist, doshade ebabalansusest, vanusest, seedesüsteemist, immuunsusest ning veel hulgast erinevatest faktoritest. Igaühele koostatakse  individuaalne teraapia plaan, mida viib ellu vastava haridusega terapeut. Kuigi nende teraapiad  on üldjoontes oma olemuselt väga meeldivad ja lõõgastavad ning tulemuseks on alati mõnus uuestisünni tunne, võib toksiinide väljutamisel kogeda ka mõningaid emotsionaalseid ja füüsilisi ebamugavusi. Seetõttu on oluline et protseduure viib läbi kogenud terapeut ning kogu ritriidi vältel ollakse arsti järelvalve all.

Meie ritriidil algab päev rahustava joogaga katuseterrassil taustaks troopilised view-from-yoga-studio-on-cocoland-roof
laululinnud.  Jooga on ayurveda ritriidil oluline osa, kuid see ei nõua kindlasti eelnevat kogemust – meie kohalik üliäge joogatreener oskab juhendada nii algajaid kui ka edasijõudnuid, igaühele vastavalt tema kogemusele ja natuke rohkemgi:) Meie eelmistel ritriitidel on ka algajad ja vähepainduvad teinud ritriidi lõpuks hämmastavaid edusamme, peapeal seis üks neist:)

 ayur2_bck
Me täidame teie kõhu maheda taimetoiduga kohalikelt farmeritelt. Kõik meie toidud on pestud ja valmistatud pudeliveega, et vältida kõhuprobleemide teket. Ayurvedas on toit väga oluline osa elust – igaühele tehakse vastavalt tema programmile oma toit, mis võib küll väliselt sarnaneda naabri omaga, kuid on maitsestatud täiesti erinevate vürtsidega. Erinevate vürtside kasutamine on erineval eesmärgil  ka ayurveda programmi osa.
 
ERINEVAD TERAAPIAD

Nagu kõik raviteraapiad, algab ajurveda panchakarma ritriit kvalifitseeritud ajurveda arsti läbivaatusega. Meie tiimi ajurveda arstiks on laiade kogemuste ja pika staazhiga Dr. Jayahari Vyavasay. Ritriidi esimesel päeval vaatab ta patsiendi läbi, määrates ära sünnipärase kehatüübi (prakruti) ning parasjagu esinevad ebabalansused (vikruti). Arvestades läbivaatusest saadud infot ning võimalikke esinevaid haigusi, määrab ta ravi, selle intensiivsuse ja teraapiad kogu ritriidi perioodiks. Ravi sisaldab tavaliselt lisaks erinevatele teraapiatele ka kehatüübile vastavat dieeti, soovitatavat treeningu kava ning erinevaid ajurveedilisi ravimeid. Ritriidi käigus analüüsib doktor ravi tõhusust ning vajaduse teeb korrektuure. Ritriidi lõppedes aga toimub teine põhjalik läbivaatus ning ravi efektiivsuse analüüs. Samuti annab Dr. Jayahari kaasa rea individuaalseid soovitusi mida edaspidi kojujõudes silmas tasuks pidada.

Panchakarma uuringud on näidanud et tänu teraapiatele aju- ja seedetegevus stabiliseerub ning keha ja vaim laskuvad rahulikkuse staadiumisse, tänu millele saab hakata toimuma sügavatest kudedest ja organitest jääkainete väljutamine ning emotsionaalsetest pingetest vabastamine.

Erinevad teraapiad, mida patsientidel rakendatakse on näiteks:indian-sauna

Abhyanga – ürdi-õli lõõgastav massazh, sügavpuhastava toimega, mis stimuleerib arteriaalset vereringlust ja lümfide tööd.

Shirodhara – sooja õli niristamine otsaesisele. Kasutatakse aju lõdvestamiseks.

Garshana – lümfaatiline naha harjamine villase või siidist kindaga, puhastades poore ja kiirendades vereringet.

Swedana – individuaalsete ürtidega tehtav aurutamine, kus pea piirkond hoitakse jahedana aga keha aurust kuumana, et võimaldada emotsionaalsetel ja vaimsetel pingetel langeda.

Pizichili – üridiõli pidev voolata laskmine kehale mille jooksul toimub ka sügavamaid kudesid hölmav massaazh.

Udvartana – sügav lümfimassaazh ürdipastaga. Tugev nahka sügavpuhastav suunitlus ja lümfide tööd ergutav toime.

Chavutti Thirumal – jalgadega tehtav massazh, sügav tsirkulatsiooni soodustava toimega

Lisaks nendele enim levinud teraapiatele rakendatakse meie keskuses ka palju teisi teraapia vorme lähtudes vastavalt igaühe vajadustest.

 

MILLINE ON TAVALINE RITRIIDI PÄEV?

 

6.30 – 8.00 – jooga ja pranayama (puhastav hingamine)

9.00 – 9.30 – ajurvediline vegetaarne hommikusöökheadstand-yoga2

al 10.30 – päeva esimene teraapia

13 – 14 – ajurvediline vegetaarne lõunasöök

al 14 – päeva teine teraapia

16 – vitamiini paus (puuviljad); puhkepaus või ekskursioon

19 – ajurvediline vegetaarne õhtusöök

20.30 – jooga ja sügava une meditatsioon

kl 22 – soovitatav öörahuview-backwaters-daytrip

Meie paketis on planeeritud ka kaks ekskursiooni – poolepäevane linnatuur Kerala pealinna Trivandrumisse (Thiruvananthapuram) ja poolepäevane paadituur maalilistel tagavetel (Backwaters).

 

MAJUTUS

Majutus ritriidi ajal toimub hotellis, mis on  umbes 30 m merest. Kaheinimese toad cocoland-heritage-main-buildingon lihtsad kuid heas korras, puhtad ja konditsioneeriga. Igal toal on suur rõdu ning televiisor. Toitumine ning arsti konsultatsioonid ja teraapiad toimuvad samas kompleksis. Ka jooga toimub samal territooriumil – nimelt ühe majadest katusel, pakkudes seeläbi fantastilisi vaateid ümbruskonnale.

Arsti konsultatsioonid, kõik ravimtaimed, protseduurid kaks korda päevas, jooga, majutus kõik toidud, transfer lennujaamast ja lennujaama sisalduvad hinnas majutusega kahestes tubades.cocoland-rooms-1
 
 
 
Lennupiletid ja viisa ei sisaldu hinnas, kuid aitame heameelega.

 

 

Kohalik ayurveda  arst on Dr Jayahari Vyavasay. Dr. Jayaharil on BAMS arstikutse kraad Sri Jayendra Saraswathi Ayurveda College’st, Chennaist (2003). Ta on sertifitseeritud Ayurveda Assotsiatsiooni (AMAI – Ayurveda Medical Association of India) liige Indias. Hetkel Ayurwealth kliiniku peaarst.

Hari Kumar Thampi – omab 5-aastast ajurveda terapeudi haridust Siva Ayurvedic Yoga Therapy Center’ist. Omab Kerala kohaliku omavalitsuse terapeudi litsentsi. Hari on täiendanud end USA-s ning töötanud rohkem kui 15 aastat Euroopas – Saksamaal, Inglismaal, Norras, Soomes ning Rootsis. Poole aastast veedab Hari Indias, teise poole aga töötab Rootsis, Stockholmis, Vedanam ajurveda kliinikus ning Clarion Hotellis Elements Spa.

 

Helen Raudi – ajurvedaga kokkupuude tekkis juhuslikult, ise abi vajades, 2 aastat tagasi Stockholmis Vedanam ajurveda kliiniku teenuseid kasutades. Et teraapiad mõju avaldasid, tekkis  tal selle teema vastu sügavam huvi ja nii sai käidud ka esimesel ajurveda ritriidil Indias, Keralas kohapealseid praktikaid proovimas. Huvi toimiva teraapia vastu süvenes veelgi ja sellest sai alguse koos Hari Kumariga ajurveda ja põhjamaa taimede väel baseeruv firma OHLI. Täna on OHLI toodete hulgas ka seesama ajurveda ritriit millel ta ka ise kunagi käis.

MILLINE ON TAVALINE RITRIIDI PÄEV?

6.30 – 8.00 – jooga ja pranayama (puhastav hingamine)

9.00 – 9.30 – ajurvediline vegetaarne hommikusöök

al 10.30 – päeva esimene teraapia

13 – 14 – ajurvediline vegetaarne lõunasöök

al 14 – päeva teine teraapia

16 – vitamiini paus (puuviljad); puhkepaus või ekskursioon

19 – ajurvediline vegetaarne õhtusöök

20.30 – jooga ja sügava une meditatsioon

kl 22 – soovitatav öörahu

Meie paketis on planeeritud ka kaks ekskursiooni – poolepäevane linnatuur Kerala pealinna Trivandrumisse (Thiruvananthapuram) ja poolepäevane paadituur maalilistel tagavetel (Backwaters).

Ayurveda ritriiti võib võtta kas 10- või 14 päevasena. 
10 päevane 4.-15.märts 2018 - hind 1450 eur
või 14 päevane 1.-16.märts hind 1850 eur.
Kui need kuupäevad ei sobi, küsi ka teisi kuupäevi.
 
Hind sisaldab:
Arsti konsultatsioonid, kõik ravimtaimed, protseduurid kaks korda päevas, jooga, majutus kahestes tubades koos  kõigi toidukordadega, transfer lennujaamast ja lennujaama.
Samuti on hinnas poole päevane hingematvalt kaunis Kerala tagavete tuur ning Kerala pealinna Trivandrumi külastus.
Kohapeal on igakülgselt abiks nii eestlannast Helen Raudi kui ka ayurveda terapeut Hari.
 
Lennupiletid ja viisa ei sisaldu hinnas, kuid aitame heameelega.
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!