Vaata pilte

Kanjonite Montenegro ja päikeseline Aadria meri

Montenegro ringreis

7.-14.06.2019 ja 7.-14.08.2019
Montenegro ringreis

Kanjonite Montenegro ja päikeseline Aadria meri

Pisike, kuid looduse poolest võimas  Montenegro. Koht, kus lisaks hingematvalt kaunile loodusele on segunenud ka kultuurid nii idast kui läänest. Ornamentidega kaunistatud villad, ortodokssed kaljudesse raiutud kloostrid ja kirikud. Imekaunid selge veega mererannad, muinasjutulised saared, sügavad jõed ja mäekurud, paksud metsad ja taevasinised järved.  Ja muidugi montenegrolased ise – külalislahked ja suursugused, seda viimast nii hingelt kui ka füüsiliselt, nimelt on montenegro mehed ühed maailma pikimad inimesed. Toit, nagu sealkandis üldiselt, on maitsev ning au sees:)

Montenegro reisil näeme ja kogeme kõike seda. Reisi alustame  mere äärest ning suundume seejärel sisemaale, Skdari järve äärde, sügava Tara kanjonisse, Durmitori mägedesse ja ringiga tagasi jälle Aadria mere äärde.  Reisi mahuvad nii kohaliku veini proovimine, Aadria meres ujumine, imekaunis Skadari järveäärne, sõit mööda käänulisi serpentiine mägedes, kerge jalutuskäik mägedes, Euroopa sügavaim kanjon,  rafting, mitmed vanalinnad ja imekaunid vaated. Seda kõike teeme koos Montenegro ajalugu ja kultuuri tundva reisijuhi Stassiga. Ringi sõidame minibussis ehk reisiseltskond ei saa olema liiga suur:). Kohtade arv piiratud.

 

Rändajatel palume kaasa võtta hea tuju, mugavad matkajalatsid ning mäestikus jalutamiseks soojemad riided.  Matk on lihtne ning sobib igale hea tervise juures olevale inimesele olenemata vanusest.

1.päev

Lend Tallinnast Budvasse, transfer hotelli.  Tutvus Budva linnaga, vaba aeg  ranna- ja linnamõnudeks.

 

2. päev

Peale hommikusööki alustame sõitu Montenegro kõige lõunapoolsemaase linna Ulcinj. Teel teeme peatuse Sveti Stefani saare juures ning Bari linnas riigi vanima oliivipuu juures “Stara Maslina", mille vanus erinevate allikate järgi on üle 2000 aasta.

Ulcinjis teeme lühivisiidi Balkani ainukesse ja suurimasse liivaranda (14km) ning seejärel külastame Ulcinji vanalinna. Lõuna soovijatele  merevaatega vanalinna restoranis (ei kuulu hinda)

Pärastlõunal sõidame Balkani suurima järve Skadari äärde. Järv asub soode- ja märgalade kaitsealal ning siin elutsevad  muu hulgas  ka pelikanid. Tänasesse päeva jääb ka ainulaadne võimalus jalutada kastanimetsas.

 

3. päev

Hommikul vaba aeg järve ääres. Selle päeva lõuna on meil paadisõidu kaugusel -

Paadisõit Skadaril restorani Pješačac, kuhu saab ainult mööda vett ning kus asub ainuke ujumisvõimalusega järve rand.

Pärastlõunal külastame perekond Ukšanovitši veinikeldrit ja veiniistandust, proovime tõelist Montenegro veini!

Edasi viib meid tee  Durmitori mägedesse. Järgmine peatus on  Euroopa sügavaima jõekanjoni Tara juures (sügavus 1300 m, pikkus 78 km). Ekstreemspordihuvilistel on siin võimalus  lennata köiega üle kanjoni!

Õhtuks jõuame oma ööbimispaika Durmitori rahvuspargis, kuhu jääme järgmiseks kaheks ööks.

 

4. päev

Matk mägedes.  Siin leidub matkaradasid igale tasemele. Vastavalt soovidele valime need eelmisel päeval.  Matk on lihtn ja sobib kõigile.  Juhul, kui  matk mägedes ei kutsu, on võimalik jalutada ümber Musta järve - Crno jezero, laenutada jalgrattaid, jalutuskeppe või sõita dziibiga mägedes.  

Päev keset  võimsaid metsi, taevassiniseid järvi, kärestikulisi mägijõgesid.  

5. päev

Selle päeva pärliks on rafting jõel. Rafting ei ole füüsiliselt raske ning on jõukohane kõigile tervetele   inimestele. Imekaunid vaated jõelt ning jahutav suplus jõevees:) Rafting on koos instruktori ning kogu vajamineva varustusega  ning lõpeb lõunaga. Kui on keegi, kes  ei soovi raftingust osa võtta saab 4-5 tundi päevitada, jalutada  ja supelda.

Pärastlõunal maaliline teekond tagasi  mere ja Budva suunas. 

Hilisõhtuks  jõuame tagasi Budvasse, kus majutume reisi lõpuni.

 

6. päev

Päevane väljasõit Budvast  - sõidame kuninglikku pealinna Cetinje Njegušisse, kus maitseme ka sealsele piirkonnale omast toitu.

Pärastlõunalt sõidame Kotori (Unesco maailmapärand). Laskume  linna  mööda serpentiine. Seejärel  sõidame pisikesse järsakul olevasse linna Perast, kust 5minutilise paadisõidu kaugusel külastame üht muinasjutulist ja legendaarset saart "Kivimadonna" Gospa od škrpjela.

Kel soovi, siis õhtul saab ühineda rahvusõhtuga koos tantsu, mängude ja traditsioonilise toiduga.

7. päev

Vaba päev rannamõnudeksvõi veel avastamata kohtade avastamiseks.

8. päev

Ärasõidupäev. Transfeer hotell-lennujaam.

Montenegro reisi kohapealse paketi hind ilma lennupiletiteta 995 eur/inimene

Hind koos lennupiletitega 1295 eur/ inimene 

Hinnas sisaldub: 

 • Transfeer lennujaam-hotell-lennujaam;
 • Majutus 3-4* hotellides kahestes tubades koos hommikusöökideg
  •  4 ööd kahes erinevas mereäärses hotellis;
  • 1 öö Skadari järve ääres;
  • 2 ööd Durmitori mäestikus;
 • Sissepääasud vaatamisväärsuste juurde, rahvuspark, paadisõidud, rafting;
 • Turismimaks
 • Eestikeelsed ekskursioonid
 • Reisibuss koos kohaliku giidiga  
 • reisijuht Stassi;

 

Lisanduvad kulud oma isiklikele vajadustele ning lõuna ja õhtusöökidele vahemikus 8-19€ inimese kohta, lisategevused, mis ei ole mainitud programmis.

NB! Reisi 7. päev on vaba päev

Stassi Šois

Stassi on tantsija, koreograaf ning tantsutreener, kes armastab tohutult reisida. Eestis teeb ta aeg-ajalt giiditööd välismaalaste jaoks ning on eestlaste giidiks välismaal. Tema huviorbiidiks on kolmnurk – inimene, religioon ja toit. Oma ekskursioonid ehitabki ta üles just sellele kolmnurgale toetudes. Arvestades tema tantsulist tausta on ekskursioonidki liikuvamad ning ääristatud infoga, mis puudutavad kauneid kunste. Hooajal 2019 läheme temaga avastama Montenegro türkiissiniseid kanjoneid, kiirevoolulisi mägijõgesid ja taevasiniseid järvi ning kuuleme Balkani ajalugu Montenegro vaatevinklist.

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!