Vaata pilte

Keenia – aastavahetusreis

Uus aasta safaril ja puhkus India ookeani ääres

27.12.2018 - 10.01.2019
Uus aasta safaril ja puhkus India ookeani ääres

BRONEERIDESE REISI KUNI 20.10 SOODUSTUS 150 EUR/INIMENE!

 

 

Katse lühidalt kokku võtta nii mitmepalgelist riiki nagu seda on Keenia, pole kaugeltki lihtsate killast ülesanne. Keenia on akaatsiaid täis savannid ja maailmakuulsad rahvuspargid, otse ekvaatoril asuv Aafrika teine tipp Mount Kenya, võimas Suur Riftiorg, tee- ja kohviistandused ning valge liiva ja helesinise veega rannad.

 

Paljudele on Keeniasse tulekuks inspirasiooni andnud Karen Blixeni autobiograafilise romaani järgi vändatud romantiline draama „Aafrika äärel“ Robert Redfordi ja Meryl Streepiga peaosas. Filmist on tänaseks kujunenudki omamoodi Keenia kaubamärk.

Kuid Keeniast teeb Keenia seal elavad rohkem kui 40 hõimu, neist igaühel on oma kultuur ja traditsioonid. Kuid loomulikult pole Keenia ainult turistidele müüdav piltpostkaardipilt. Alusta juttu ükskõik kellega ja mitmed sügavad sotsiaalsed probleemid ei jää märkamata.

Kuid vaatamata probleemidele ootab Keenias kõiki külalisi sealsete inimeste sõbralikkus ja ehe abivalmidus. Keenias on inimestega lihtne samale lainele jõuda, sest kohalik huumorisoon on meie omale hämmastavalt sarnane.

Ilusad majutused nii savannis kui ka rannas .  Küsi lisa ja saadame täpse info emailile.

Vaata ka meie teisi Aafrika reise

 

1. päev  27.12. -Lend Tallinn - Nairobi

Lend Tallinnast Nairobisse .Majutus Nairobi kesklinna hotellis.

2. päev  28.12.  -Nairobi

Sisseelamine Keenia ellu ja tutvumine Nairobiga (Uhuru park, valitsushooned, USA saatkonna memoriaalpark, Masai turg jmt). Linna suurusest ja selle erinevatest piirkondadest saab aimu Nairobi konverentsikeskuse katuselt.

 

Nairobi_ärikvartal

 

3. päev  29.12. - Nairobi - Naivasha

Külastame koos kohaliku giidiga Aafrika suuruselt teist slummi Kiberat, kus elab rohkem inimesi, kui näiteks Tallinnas. Tuntud majandusajakiri The Economist on Kiberat nimetanud maailma kõige ettevõtlikumaks piirkonnaks. Nii mõnigi, kel oleks majanduslikult võimalus kusagil mujal elada, ei soovi Kiberast ära kolida. Saame teada, miks.

Pärastlõunal sõidame Naivasha järve äärde, mis on Suure Riftioru kõrgeim järv – merepinnast 1884 meetrit. Lisaks sadadele linnuliikidele elutseb Naivasha järve ääres üsna arvukas jõehobude kogukond. Hea õnne korral näeme ka flamingosid. Ööbimine Naivasha järve ääres.

4. päev 30.12  - Hell's Gate'i rahvuspark

Varahommikul rendime rattad ja siirdume Hell´s Gate´i rahvusparki. Hell's Gate'i dramaatiline loodus oli muuhulgas inspiratsiooniallikaks Lõvikuninga multifilmile. Kuna seal puuduvad kiskjad (leoparde on siiski nähtud), on Hell´s Gate üks väheseid Aafrika rahvusparke, kus on võimalik omapäi ja oma tempoga loomade keskel ringi liikuda. Rattasõit kulgeb sebrade, antiloopide, pühvlite, tüügassigade ja teiste loomade keskel. Seiklus viib meid ka Ol Njorowa kanjonisse, mis on olnud nii mõnegi Hollywoodi filmi (Tomb Rider, Kuningas Salomoni kaevandused jt) võttepaik. Ööbime Naivasha järve ääres.

 

 

5. päev  31.12. -Naivasha – Maasai Mara

Sõidame Masai Marasse. Masai Mara on õigustatult Aafrika üks kuulsamaid rahvusparke, mille loomade suur arvukus tõmbab aastas ligi tuhandeid turiste.

Teel Masai Marasse teeme peatuse 2200 meetri kõrgusel asuvas vaatepunktis, kust avanevad võimsad vaated Suurele Riftiorule.

Pärastlõuna möödub safaril. 

 

 

 

6. päev  1.01   - Maasai Mara

Päeva veedame   Maasai Maras.


7. päev  2.01. - Maasai Mara – Nairobi

Päikestõusul, kui värvid savannis on kõige ilusamad ja loomi palju liikvel, siirdume hommikusele safarile Maasai Maras. Pärastlõunal sõidame tagasi Nairobi poole. Ööbimine Nairobis.

8. päev  3.01. Nairobi – Mombasa – Diani Beach

Hommikul on lend Nairobist Mombasasse, kust sõidame edasi India ookeani ääres asuva Diani Beachi suunas. Diani Beach vastab täielikult ettekujutusele puhkusest lõunamere rannas – pehme valge liiv, sinine meri ja randa palistavad kookospalmid. Diani on siiski küllalt mitmekesine, sest rand on mitukümmend kilomeetrit pikk.

 

9. - 13.päev   4.-01 - 8.01 päev Diani Beach



Rannapuhkus India ookeani ääres, kus soe merevesi on garanteeritud aasta ringi ja aeg kulgeb täiesti teises rütmis. Võimalusi erinevateks tegevusteks jagub nii merel kui maal (lohesurf, snorkeldamine, soovi korral ka safari).Diani_beach_13

Diani_beach_7

 

Ühe päeva veedame  Mombasas, mille UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud vanalinnas loob erilise atmosfääri seal kokku sulandunud Aafrika, Araabia ja Portugali ja Briti mõjud. Külastame portugaallaste poolt 16. sajandil rajatud Fort Jesust ja vanalinna vürtsiturgu.

Mombasa-sarved

Selleks, et India ookeanist täit mõnu saada valime ühe päeva ja läheme poole päevasele mersõidule. Soovijatele mõnus soe soolane vesi ujumiseks ja loomulikult ka snorgeldamiseks. Teele võivad sattuda erinevad mereelukad:)

 

14. päev  9. 01 - Diani Beach – Mombasa – Nairobi -Tallinn

Lend Nairobisse, päev Nairobis. Viimane võimalus osta suveniire (Masai Market, City Market)

 

15.päev  10.01. - saabumine Tallinnasse

 

Ilusad majutused nii savannis kui ka beachil:) Küsi lisa ja saadame täpse info emailile.

Hind 3500 eur/inimene

  • Lennukipiletid Tallinn – Nairobi-Tallinn
  • Keenia siselennud
  • Majutus kahestes tubades
  • Kohapealne transport
  • Maasai Mara safari (s.h. pargitasu, giid, ööbimine, toitlustamine sõltuvalt päevast 2-3 korda)
  • Rattalaenutus ja pargitasu Hell's Gate'i rahvuspargis
  • Kõik ekskursioonid ja nendega seotud tasud Nairobis ja Mombasas.
  • Transport lennujaamast ja lennujaama.
  • Eesti keelne reisijuht 24h

Reisi üldtingimused

Ilusad majutused nii savannis kui ka beachil:) Küsi lisa ja saadame täpse info emailile.

Liina Eerik

Liina reisis esmakordselt Ida Aafrikasse – Tansaaniasse 1999. aastal, kus nii Tansaania Suahiili rannik kui ka Sansibari saar jätsid talle kustumatu mulje. Lahkudes teadis Liina, et läheb sinna kindlasti veel tagasi. Nii see juhtuski – läbi ootamatu tööpakkumise 2Liina Eerik005. aastal. Sellest ajast on ta Tansaaniaga lähedalt seotud nii isiklikult kui ametialaselt. Olles töötanud mitmes hotellis Sansibaril, vabatahtlikuna tibatillukesel Chole saarel õpetajana ning Katavi Rahvuspargis asuva safarilaagri asendusjuhina, on ta iseseisvalt seigelnud risti-rästi läbi Ida Aafrika.

Koos oma Masai rahvusest abikaasaga on nad elanud muldonnis ja nomaadi kombel stepiavarusi mõõtnud, pool aastat elanud Mafia saare merekaitsealal asuvas kalurikülas. Viimasel paaril aastal on Liina olnud ka reisijuhiks neile eestlastele, kes on otsustanud seda põnevat ja mitmekesist maad külastada. Liina on läbinud Tansaania idast läände ja põhjast lõunasse, külastanud enamikke Tansaania rahvusparke ja saari, roninud Kilimanjaro nõlvadel, ujunud koos haruldaste vaalhaidega nende loomulikus levilas ning kogenud palju muudki erakordset.

Ise peab ta aga suurimaks väärtuseks tavalist igapäevast elukogemust kohaliku rahva seas, olgu see siis Dar Es Salaami suurlinnas või ehtsas Masai külas keset steppi, kuhu ei vii ükski tee. „Tansaania on suur, kaunis ja erakordselt mitmetahuline maa. Mul on olnud õnne kogeda vaid murdosa sellest“, jääb Liina ise tagasihoidlikuks. 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,



Liitu uudiskirjaga!