Vaata pilte

Põhja-Portugal

Kultuuri- ja veinireis

19.09-25.09.2018 (7 päeva)
Kultuuri- ja veinireis

Maalilised vaated mägistele viinamarjaväljadele ja kaunile Douro jõe orule,  ajalooline Porto linnake  oma kirikute, paleede, kuulsate portveini keldrite ja restoranidega, mis värskelt püütud mereannid võrratuteks roogadeks võluvad. Portugali riigi häll, ajalooline Guimaraes ning Braga oma kuulsa Hea Jeesuse mäe otsa kiriku juurde  viiva sikk-sakk trepiga. See ongi Põhja-Portugal, segu kaunist loodusest, sajandite vanustest linnakestest ja võrratust toidust. porto1paiseks Väikesed gurmeepoekesed, kus letid on lookas eri kitse-ja lambajuustukerade all, nagis ripuvad suured suitsused singid ning ümberkaudsete mandlikasvatajate saak ootab proovimist. Turuletid suussulavate oliividega ning loomulikult korvide ja riiulite kaupa kõige sellega suurepäraselt haakuva puna-ja valgeveiniga. gurmeepoeke   Kohvikutes pakutavad hõrgud koogikesed, mida kohvi kõrvale nautida.  Kulinaarsete ahvatluste loetelu ei lõpe veel sellega! Portugali köök on mitmekesine ja igal piirkonnal on oma eripärased road, portugaallased teavad hea toidu saladust ning jagavad seda lahkelt oma külalistega. Meie tee viib portveini pealinnast Portost läbi Portugali riigi hälli, ajaloolise Guimaraesi ja Braga vanimasse  veiniregiooni – maalilisse Douro orgu. Kaunite valgete väikeste külakeste,  viinamarja väljade keskele. P1080008     Põhja-Portugalis asuv maaliline  Douro org on üks vanimaid veinipiirkondi Euroopas, siin on veini tehtud juba 2000 aastat. 17. sajandist toodetakse siin ka maailmakuulsat portveini. Piirkond kuulub oma pika veini traditsiooni ja iseloomuliku kultuurmaastikuga UNESCO pärandite nimistusse. Douro orus külastame nii väikseid veinikülasid kui ajaloolist Lamegot ning loomulikult ei puudu meie reisikavast veinimõisate külastus. P1080157   P1030318     Naudime  lõõgastavat puhkust veinimõisas ja käime maitsmas veinikeldrite kätetööd. Kuna reis toimub saagikoristuse ajal saame soovi korral käed külge panna viinamarjakobarate noppimisel ja  ka nende traditsioonilisel viisil veinimaterjaliks pressimist proovida  s.t.  jalgupidi suures vaadis viinamarjade otsas trampida. Peaaegu nii nagu Adriano Celentano juuresolevas videos 🙂

See reis on sulle kui – hindad kulinaarseid naudinguid ja head veini – sulle meeldivad romantilised ajaloolised linnakesed ja külad – sulle meeldib  kaunis maaliline loodus – Sulle meeldib reisida rahulikult, väikese seltskonnaga, aega võttes ja nautides.
 

Vaata ka meie teisi kulinaarseid ahvatlusi sisaldavaid reise

1.päev
Saabume Portosse keskpäeval. Seame end hotellis sisse ning teeme väikese lõunapausi ja seejärel jalutuskäigu ajaloolises ja UNESCO kaitse all olevas Porto vanalinnas. Jalutuskäigu lõpetuseks teeme vanaaegse jõelaevaga sõidu mööda Douro jõge, et imetleda vaateid Portole, Vila de Gaiale ja neid ühendavatele sildadele. 

porto linn

2.päev
Peale hommikusööki sõidame Portost põhja poole Barcelosse, et külastada sealset, väidetavalt Euroopa suurimat turgu. Turul käidud, seejärel suundume ajaloolise Braga külje all oleva Hea Jeesuse mäe jalamile, et imetleda Portugali suurejoonelisimat religioosset ehitist, mäe otsas olevat kirikut ja mäkke viivat sikk-sakk treppi, kust platvormidelt leiab viie meele purskkaevud. Lõunapausi teeme Braga vanalinnas ja seejärel suundume Portugali sünnipaika Guimaraesi. Jalutame kindluse müüride vahel, mis seisavad seal juba tuhat aastat, proovime ka siinset maiuspala torta de Guimaraesi koogikesi. Õhtuks suundume tagasi Portosse. Ühist õhtusööki naudime väikeses kohalikus restoranis Portos (hinna sees).

bom-jesus-do-monte

3.päev

Ennelõunal on vaba aeg, et saaksid külastada vastavalt oma soovile Porto vaatamisväärsusi (näiteks Börsihoonet, Sao Francisco kirikut jms.) või veeta aega Porto ostutänavatel. Õhtupoolikul asume teele ühe vanima veinipiirkonna ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva Douro oru poole. Sõit võtab aega umbes 2 tundi. Õhtuks jõuame oma peatuspaika Douro veinipiirkonnas, keset viinamarju välju ning maalilist maastikku. Õhtusööki naudime ühiselt (hinna sees).

P1080157

4.päev
Külastame barokset, 18 sajandist pärit Mateusi paleed, mille imelised aiad on saanud inspiratsiooni Pariisi Versailles´st ning aedasid peetakse Portugali kaunimateks. Uudistame nii paleed kui selle aedasid. Ühise lõunapausi teeme Regua linnakeses (lõuna hinna sees), seejärel sõidame ajaloolise rongiga piki Douro kallast Pinhao linnakesse. Käime veinimõisa veinikeldris, et aimu saada sealsest veinitootmise protsessist ja jalutame väikeses veinikülas Provesendes. Õhtustame vabalt valitud Pinhao restoranis.
mateusi palee

5.päev
Külastame Douro muuseumi, mis annab hea ja konkreetse ülevaate siinsetest traditsioonidest ja ajaloost. Pealelõunal jalutame Lamego linnakeses, imetleme siinset palverändurite sihtkohta Nossa Senhora dos Remedios kirikut.  Õhtusöök meie veinimõisas (hinna sees)
06

6.päev
Varahommikul saavad soovijad kätt proovida viinamarjade noppimisel. Külastame veel ühte veinikeldrit, kelle portveinid on kõrgelt hinnatud, degusteerimeneid ning aitame ka ise veiniteol kaasa - purustame traditsioonilisel moel oma jalgadega viinamarju. Õhtusöögi ajaks läheme Douro oru keskusesse, Peso da Regua linnakesse, kus igaüks saab otsida omale meelepärase restorani.

Treading-Grapes-in-the-Douro

7.päev
Peale hommikusööki asume tagasiteele. Sõit võtab aega umbes 2 tundi ning pakub maalilisi vaateid jõele, orule, väikestele külakestele ja viinamarjaistandustele.Teeme peatuse 300 aasta vanuses veinimõisas, et proovide piirkonnale omast vinho verdet ehk rohelist veini ja juustu. Seejärel suundume Porto lennujaama poole, kust väljub kl. 16 lend Eesti poole.

Soovi korral saab reisi pikendada Lissabonis või Algarves.

Lennupiletid Tallinn-Porto-Tallinn liinilendudega ühe ümberistumisega

Majutust 6 ööd kaheses toas.
Hommikusöögid (6 päeva)
Muud toidukorrad (1 lõunasöök, 3 õhtusööki)
Lauaveinide, vahuveinide, juustu ja portveinide degusteerimised.
Veinikeldri külastused ja soovi korral ka osalemine jalgadega viinamarjade traditsioonilisel veiniks pressimisel ning viinamarjade korjamisel.
Rongisõit Douros
Laevareis Portos
Sissepääsud Mateusi paleesse ja Douro muuseumi
Transport kogu reisi vältel.
24h eesti keelne rühmajuht

 

Reisi üldtingimused

Andra Saimre

Reisijuht Andra sattus esimest korda Lõuna-Ameerikasse aastal 2008. Sellest ajast on Andra mõtted ja unistused aina rohkem selle mandriga aga eelkõige Brasiiliaga seotud olnud. Esialgu sai sinna korduvalt tagasi mindud puhkusereisidele aga  2011 a. suvel otsustas Andra kontori tööle joone alla tõmmata ja mõneks ajaks Ladina-Ameerikasse rändama minna.

Esimeseks sihtkohaks sai valitud Costa Rica, kauni ja mitmekesise loodusega väikeriik Kesk-Ameerikas, kuhu Andra jäi paigale pooleks aastaks. Harjutas hispaania keelt ning rändas mööda seda väikeriiki ringi, peatudes pikemalt just Osa poolsaare külje all.  Costa-Ricast viis rännak Andra Panamasse Bocas De Toro ja San Blasi saarestikku, Kolumbiasse, Ecuadori, Peruusse, Boliiviasse ning seejärel Brasiiliasse. Siis otsustaski ta end pikemalt  Rio de Janeirosse paigale sättida, et seda imelist linna lähemalt tundma õppida ja brasiillaste elustiili kogeda. Lisaks Rio de Janeirole on Andra mööda Brasiiliat üsna palju ringi rännanud ja kogu seda suurt ja mitmekesist maad tundma õppinud, mõned brasiillasest sõbrad naljatavad juba, et Andra tunneb Brasiiliat paremini kui  brasiillased ise:)

2014 aasta kevadsuvel jäi Andra mõneks kuuks Portugali ning vaimustus sealsetest sõbralikest inimestest, uhketest lossidest,  romantilistest linnakestest, maalilisest loodusest ja vastupandamatult heast söögist ning veinikultuurist, nii sündis lisaks loodusreisidele ka maitsetest tulvil Portugali reisiprogramm.

Koostöös Kon Tiki Reisidega soovib Andra oma vaimustust nendest paikadest ja toredatest inimestest ka  oma kaasmaalastega jagada ning neidki sellest vaimustuma panna 🙂

Oma vabad hetked armastab Andra veeta looduses matkates ja seigeldes, olgu selleks siis suvise Eestimaa kaunid paigad või troopilised vihmametsad. „Pole midagi vahvamat kui varahommik ookeani rannal, tähistaeva all veedetud öö kõrbeliival või päevane rafting kaunil mägijõel aga tõelise sideme maaga loovad alati inimesed, kellega kohtud,“ märgib Andra. Sõbrad teavad juba, et koos reisile minnes on Andra alati nõus eeltöö ja organiseerimise enda peale võtma, sest see on reisimise juures pool lõbu. Andra reisikirjadega saad tutvuda siin.

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!