Vaata pilte

Omaan

Muinasjutuline Omaan

Aeg omal valikul
Muinasjutuline Omaan

 

10-ne päevane reis Omaani   koos inglise keelse giid/autojuhiga al 1850 eur/ inimene, kui reisib vähemalt 4 inimest. Reis teile sobival ajal. Küsi lisa! Hind sisaldab nii lennupileteid kui ka kohapealset paketti. Aastavahetusel kehtib erihind.

 

Bedouin_Resting

Lõputute liivaluidetega kõrb, otsatute randadega ookean ja merekilpkonnad, iidsed linnad ja beduiinikülad, turbanitega  mehed ja kaetud naised, koopad, metsikud mäed ja allikad, vürtsidest lõhnavad turud ja kaamelite võiduajamised –  see on džiibiekspeditsioon muinasjutulises Omaanis.
omaan4
Omaan on muinasjutuline maa, kus Aafrika puutub kokku Araabiaga, kus metsad vahelduvad kõrgete liivadüünidega, mäed saartega. Omaan pakub elamusi, mis jäävad hinge pikaks ajaks. Omaani kaubateed meritsi ulatusid Sansibarist Indiani, ajaloolised karavaniteed ühendasid sisemaa kõrbealasid rannikuga. Nende uhke minevik kumab läbi ka tänapäeval. Moodne infrastruktuur ja turvalisus teevad selle kauni sultanaadi avastamise eriti elamusterohkeks. Hoolimata oma tänapäevasest rikkusest on Omaan säilitanud oma algupära ja eriliselt külalislahke õhkkonna. bedouin

 Ringreisile sõidame ringi džiipidega. Džiipide kasutamine võimaldab meil liikuda silmapiirini ulatuvatel liivadüünidel ja mööda põnevaid kuivi jõeorge.
 
Omaan on enam kui pelgalt rohelised metsad ja järsud mäed.

images

Omaan tähendab ka külalislahkeid ja jutukaid valgesse riieta
tud mehi, elegantseid traditsioonilisi rõivaid kandvaid naisi, hämaraid souqe,
samuti eksootilisi maitsvaid toite.

dtl_23_4_2014_6_38_44

 Meie reisikavas on olulisel kohal kohaliku olustiku ja elukorraldusega tutvumisel. Reisi jagame neljaks mõtteliseks lõiguks:

  • mäed ja ajalugu,
  • rannaalad ja mereelu,
  • kõrbealad
  • pealinn Muskat

Kõik osad kokku annavad tervikpildi Omaani minevikust kuni tänapäevani. Mõistmaks veelgi paremini kohalikku eluolu, kohtume õhtusöökidel sealsete elanike ja rahvalaulikutega.  Menüü oleme valinud mitmekesise ning Omaanile omase värvikireva koloriidiga. Mägedes  saame vastavalt eelistustele teha, kas intensiivsemat laadi matka või pigem kergema jalutuskäigu.

Ühte maastikuautosse mahutame 4-6 reisijat ühes juhi ja kogenud giidiga. Reisi esimesed päevad veedama Muskatis. Seejärel sõidame Omaani ajaloolisse pealinna Nizwassw ning seda ümbritsevatesse mägedesse.

Ühte maastikuautosse mahutame 4-6 reisijat ühes juhi ja kogenud giidiga. Reisi esimesesed päeva veedame Musqatis. Seejärel sõidame Omaani ajaloolisse pealinna Nizwasse ning seda ümbritsevatesse mägedesse. nizwa marketv1
Seejärel väisame kõrbe ja edasi liigume taas rannikule. Pea Iga päeva on võimalus ujuda rannas või mägijões. Lisaks on reisil piisavalt aega peatusteks ehedates külades, nägemaks tänavatel vesipiipu imevaid vanamehi, kaetud peaga naisterahvaid askeldamas, kilkavaid lapsi silkamas või  aplaid, määgivaid kitsi jalutamas. Ka reisi kaks viimast päeva jätame pealinna Muskati jaoks, kus võimas ajalugu ja tänapäev seovad meie reisi ühtseks tervikuks.

Ras-AlHadd

Soovitav riietus: mugavad matkajalatsid, soovijatel jalatsid vees käimiseks, soe jakk, naistel pikad püksid ja kaetud õlgadega särk.

Reisi Omaani korraldame just teile sobivatel kuupäevadel!

dff8d194272b845bc6b490cc35f0ad1a

 

Vaata programmi päevade kaupa üleval oleva nupu REISIKAVA alt.

Päev 1
Saabumine Omaani, Muskati lennujaama vastavalt lennuplaanile.
Majutus Muskatis hotellis, puhkus lennureisist ja kohanemine kohaliku eluga.765494762_QurumBeach

Päev 2
Tutuvus Muskatiga koos giidiga. Käime Grand Mosques , vaatame Sultani reisdentsi,  Omaani suurimat turgu - Muttrah souqi, soovijatele ajalooliste esemetega  muuseum.

Päev 3


Sõit Nizwa poole. Enne linnast väljasõitu külastame ka Omaani kuulsat parfüümitehast - Amouage - peadpööritavad saladuslikud araabia aroomid.

Nizwa ja Bahla. Väljasõit Nizwa linna, mis kandis Omaani pealinna tiitlit 6.-7. sajandil.  Külastame lähedal asuvat Bahlaa linna, mis on tuntud maagia keskusena ning seetõttu seotud ka paljude huvitavate legendidega. Külastame ka Nizwa lähistel asuvat Jabrin i kindlust, kus saab aimu selle kandi ülikute ajaloost. Majutus Nizwas.origOmani_Men_in_Traditional_Dress_51408566127Päev 4
Pärast hommikusööki on meie esimeseks peatuseks datlipalmides külake, kus teeme jalutuskäigu datlifarmis ningOLYMPUS DIGITAL CAMERA kohalik Omaani perekond tutvustab elu-olu.

Tee jätkub mägedesse, kus pärast kontrollpunkti sõidame mööda käänulist imeliste vaadetega mägiteed 
Jebel Akdari (2000 m merepinnas). Jahedama kliimaga mägiala on tuntud oma puuviljakasvatuse poolest. Külastame ka mitmeid teele jäävaid mägikülasid, allikaid, koski ja kuivanud jõgede sänge.

Majutume imelise vaatega hotelli mägedes.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Päev 516011304226_82acc44e8e

Hommikul peale hommikusööki sõidame mägedest alla Nizwasse, kus külastame turgu ja Nizwa kindlust. Pärast lõunasööki asume teele kõrbe poole - Wahiba Sandsi. Ringsõit kõrbes ning ööbimine beduiinilaagris. Soovijatel on võimalus ise liivadüünidel autoga sõita. Laager on ehe, kuid piisavate  mugavustega.  Õhtusöök kõrbelaagris.maxresdefault

 

Päev 6
Sur ja Ras al Hadd. Võtame suuna Suri´le,teel peatume Wadi Bani Khalidi  jõeorus, et pisut ujuda ja jalutada ning ning imetleda oaasi.

oman Suris tutvume ajalooliselt kuulsa kaubandus- ja laevaehituslinnaga, kus elab suur hulk Aafrika juurtega inimesi. Pärast õhtusööki jätkame teekonda Ras Al Haddi, Omaani tuntuimale looduskaitsealale, kus viis erinevat liiki merekilpkonni käivad rannal munemas. Ras-AlHadd

Loodame, et meil on Ras al Hadd öisel külastusel ühes giidiga sel korral õnne ja näeme, kuidas ca 1 m pikkune emakilpkonn kaevab augu liiva sisse, muneb sinna ca 100 muna ning naaseb merre kolm aastat kestvale rändele. Muide selle  rände jooksub külastab kilpkonn koguni Austraalia läänerannikut.  Päeval naudime rannamõnusid ja korraldame väikse ringsõidu ümbruskonnas.

 

Päev 7
Suundume tagasi Muskati poole .Teel teeme peatusi nii rannal ujumiseks kui ka Wadi Shabis ujumiseks - kuivanud jõesäng, kuhu saamiseks peab läbima palmisalu ning kus kohati on tekkinud ujumiseks sobivad veekogud koos koskede ja koobastega.

Õhtuks jõuame tagasi Muskatisse ning majutume hotelli.

 

Päev 8
Muskat. Hommikul väljasõit merele, et vaadelda delfiine ja teisi mereloomi. Pärastlõuna vastavalt igaühe soovile.

42cf3ec8fb7f7da94553136261951473-1

Päev 9
Muskat. Külastame  vaatamisväärsusi ja ostame kaasa kohalikku peent käsitööd.

mattrah_big

Päev 10
Äralend 

 

Reis vähemalt 4le koos reisivale inimesele kohapealne pakett  koos inglise keelse giid/autojuhiga.

Hind 1850 eur/inimene sisaldab:

- lennupiletid Tallinn- Muscat-Tallinn

- kogu kohapealse transpordi koos inglise keelt rääkiva giid/autojuhiga 

- kogu kirjeldatud programmi

- majutus kahestes tubades Muscatis hotellis ja mägedes ning kõrbes teie jaoks püstitatud telkides koos toitlustusega . 

Reis teile sobival ajal

Hind 2350 eur/inimene sisaldab:

- lennupiletid Tallinn-Muscat-Tallinn

- kogu kohapealse transpordi koos inglise keelt rääkiva giid/autojuhiga 

- kogu kirjeldatud programmi

- majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega 3-4* hotellides

Reis teile sobival ajal

Omaani sisenemiseks on vajalik viisa, mille saab osta piiril, ei sisaldu hinnas

 

Reis koos eestikeelse giid/reisijuhiga 4.-13.november 2017

Hind 2750 eur/inimene sisaldab:

- lennupiletid Tallinn-Muscat - Tallinn

- majutus kaheses toas kohalikes heades hotellides, kõrbes beduiini laagris. Majutus koos hommikusöökidega

- kohalik transport 4WD autodega

- eesti keelne rühmajuht

- kohalikud inglise keelt rääkivad giidid

- sissepääsutasud vastavalt programmile

- eined vastavalt programmile

- karastusjoogid ringsõidul

NB! Omaani sisenemiseks on vaja viisat, mida saab taotleda piirilt. Viisa hind (20eur) ei sisaldu paketis.

Reisi üldtingimused

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!