Vaata pilte

Omaan

Muinasjutuline Omaan

18.01.-28.01.2019, 22.02.-3.03.2019 ja 18.11.-28.11.2019
Muinasjutuline Omaan

 

Reis Omaani koos eestikeelse reisijuhiga!

 

 

 Lõputute liivaluidetega kõrb, otsatute randadega ookean ja merekilpkonnad, iidsed linnad ja beduiinikülad, turbanitega  mehed ja kaetud naised, koopad, metsikud mäed ja allikad, vürtsidest lõhnavad turud ja kaamelite võiduajamised –  see on džiibiekspeditsioon muinasjutulises Omaanis.

 

omaan4

Bedouin_Resting

 

Omaan on muinasjutuline maa, kus Aafrika puutub kokku Araabiaga, kus metsad vahelduvad kõrgete liivadüünidega, mäed saartega. Omaan pakub elamusi, mis jäävad hinge pikaks ajaks. Omaani kaubateed meritsi ulatusid Sansibarist Indiani, ajaloolised karavaniteed ühendasid sisemaa kõrbealasid rannikuga. Nende uhke minevik kumab läbi ka tänapäeval. Moodne infrastruktuur ja turvalisus teevad selle kauni sultanaadi avastamise eriti elamusterohkeks. Hoolimata oma tänapäevasest rikkusest on Omaan säilitanud oma algupära ja eriliselt külalislahke õhkkonna. 

bedouin

 Ringreisile sõidame ringi džiipidega. Džiipide kasutamine võimaldab meil liikuda silmapiirini ulatuvatel liivadüünidel ja mööda põnevaid kuivi jõeorge.
 
Omaan on enam kui pelgalt rohelised metsad ja järsud mäed.

images

Omaan tähendab ka külalislahkeid ja jutukaid valgesse riieta
tud mehi, elegantseid traditsioonilisi rõivaid kandvaid naisi, hämaraid souqe,
samuti eksootilisi maitsvaid toite.

dtl_23_4_2014_6_38_44

 Meie reisikavas on olulisel kohal kohaliku olustiku ja elukorraldusega tutvumisel. Reisi jagame neljaks mõtteliseks lõiguks:

  • mäed ja ajalugu,
  • rannaalad ja mereelu,
  • kõrbealad
  • pealinn Muskat

Kõik osad kokku annavad tervikpildi Omaani minevikust kuni tänapäevani.  

Ühte maastikuautosse mahub 4-6 reisijat ühes juhi ja kogenud giidiga. Reisi esimesed päevad veedama Muskatis. Seejärel sõidame Omaani ajaloolisse pealinna Nizwasse ning seda ümbritsevatesse mägedesse.

nizwa marketv1
Seejärel väisame kõrbe ja edasi liigume taas rannikule. Pea Iga päeva on võimalus ujuda rannas või mägijões. Lisaks on reisil piisavalt aega peatusteks ehedates külades, nägemaks tänavatel vesipiipu imevaid vanamehi, kaetud peaga naisterahvaid askeldamas, kilkavaid lapsi silkamas või  aplaid, määgivaid kitsi jalutamas. Ka reisi kaks viimast päeva jätame pealinna Muskati jaoks, kus võimas ajalugu ja tänapäev seovad meie reisi ühtseks tervikuks.

Ras-AlHadd

 

 

dff8d194272b845bc6b490cc35f0ad1a

 

Vaata programmi päevade kaupa üleval oleva nupu REISIKAVA alt.

Kui sul on oma seltskond või soovid privaatreisi, siis saame korraldada ka seda just teile sobivatel kuupäevadel.

 

Päev 1  
Saabumine Omaani, Muskati lennujaama vastavalt lennuplaanile.
Majutus Muskatis hotellis, puhkus lennureisist ja kohanemine kohaliku eluga.765494762_QurumBeach

Päev 2 
Tutuvus Muskatiga koos giidiga. Käime Grand Mosques , vaatame Sultani reisdentsi,  Omaani suurimat turgu - Muttrah souqi, soovijatele ajalooliste esemetega  muuseum.

Päev 3 
Sõit Nizwa poole. Enne linnast väljasõitu külastame ka Omaani kuulsat parfüümitehast - Amouage - peadpööritavad saladuslikud araabia aroomid.

Nizwa ja Bahla. Väljasõit Nizwa linna, mis kandis Omaani pealinna tiitlit 6.-7. sajandil.  Külastame lähedal asuvat Bahlaa linna, mis on tuntud maagia keskusena ning seetõttu seotud ka paljude huvitavate legendidega. Külastame ka Nizwa lähistel asuvat Jabrin i kindlust, kus saab aimu selle kandi ülikute ajaloost. Majutus Nizwas.

origOmani_Men_in_Traditional_Dress_51408566127Päev 4 
Pärast hommikusööki on meie esimeseks peatuseks datlipalmides külake, kus teeme jalutuskäigu  ning tutvume elu-oluga.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tee jätkub mägedesse, kus pärast kontrollpunkti sõidame mööda käänulist imeliste vaadetega mägiteed Jebel Akdari (2000 m merepinnas). Jahedama kliimaga mägiala on tuntud oma puuviljakasvatuse poolest. Külastame ka mitmeid teele jäävaid mägikülasid, allikaid, koski ja kuivanud jõgede sänge.

Majutume imelise vaatega hotelli mägedes.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Päev 5 16011304226_82acc44e8e

Hommikul peale hommikusööki sõidame mägedest alla Nizwasse, kus külastame turgu ja Nizwa kindlust. Pärast lõunasööki asume teele kõrbe poole - Wahiba Sandsi. Ringsõit kõrbes ning ööbimine beduiinilaagris. Soovijatel on võimalus ise liivadüünidel autoga sõita. Laager on ehe, kuid piisavate  mugavustega.  Vana aasta saadame ära kest kõrbe ning uue võtame vastu Araabia tähtede all:)

maxresdefault

 

Päev 6 
Sur ja Ras al Hadd. Võtame suuna Suri´le,teel peatume Wadi Bani Khalidi  jõeorus, et pisut ujuda ja jalutada ning ning imetleda oaasi.

oman 

Suris tutvume ajalooliselt kuulsa kaubandus- ja laevaehituslinnaga, kus elab suur hulk Aafrika juurtega inimesi. Pärast õhtusööki jätkame teekonda Ras Al Haddi, Omaani tuntuimale looduskaitsealale, kus viis erinevat liiki merekilpkonni käivad rannal munemas. 

Ras-AlHadd

 

Loodame, et meil on Ras al Hadd öisel külastusel ühes giidiga sel korral õnne ja näeme, kuidas ca 1 m pikkune emakilpkonn kaevab augu liiva sisse, muneb sinna ca 100 muna ning naaseb merre kolm aastat kestvale rändele. Muide selle  rände jooksub külastab kilpkonn koguni Austraalia läänerannikut. 

Päev 7 
Suundume tagasi Muskati poole .Teel teeme peatusi nii rannal ujumiseks kui ka Wadi Shabis ujumiseks - kuivanud jõesäng, kuhu saamiseks peab läbima palmisalu ning kus kohati on tekkinud ujumiseks sobivad veekogud koos koskede ja koobastega.

Õhtuks jõuame tagasi Muskatisse ning majutume hotelli.

Päev 8 

Muskat. Hommikul väljasõit merele, et vaadelda delfiine ja teisi mereloomi. Pärastlõuna vastavalt igaühe soovile.

42cf3ec8fb7f7da94553136261951473-1

Päev 9  
Muskat. Külastame  vaatamisväärsusi ja ostame kaasa kohalikku peent käsitööd.

mattrah_big

Päev 10 
Äralend 

Päev 11 - saabumine Tallinnasse

 

Hind 2650 eur inimene sisaldab:

- lennupiletid Tallinn-Muscat-Tallinn

-majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega 3-4* hotellides/bungalod/kõrbelaager

- kogu kohapealse transpordi

- kogu kirjeldatud programmi

- kogu reisi vältel eesti keelne reisijuht

 

Omaani sisenemiseks on vajalik viisa, mille saab eelnevalt vormistada onlines, oleme selles ka abiks.

 

Reisi üldtingimused

Erik Niinemaa

Erik on reisifoorumi Trip.ee toimetaja, rändur ja eksootilise traditsiooni huviline. Rännakud on viinud teda Aasiasse ja Lähis-Itta – Hiinas, Indias, Nepaalis ja Iraanis. Olgu selleks Ladakhi mäestik, Shanghai suurlinna kaos või Kathmandu org, oskab ta alati leida tasakaalu kohaliku kultuuriga, tuletades meelde kuulsat fraasi: „Roomas käitu roomlasena.“

Aasias ning Lähis-Idas on alati võimalus oma probleemile selgitust saada ja rõõmu jagada, kogukonnast lähtuvalt. Tugevad peresidemed, suur lugupidamine vanemate vastu, sõbralikkus, rõõmus meel ja valmisolek olemasolevat võõraga jagada, on see, mis ikka ja jälle meelt ülendab. Aasia ja Lähis-Ida on värskendav ja inspireeriv kogemus, igale läänlasele.

Traditsioonid nõuvad aga ka etiketi tundmist. Sellesse on Erik süüvinud ning on suurepärane reisijuht Eesti reisijale.

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!